KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6122507
nr 612 2507
Blandteknik
SKISSER TILL FANTOMENOMSLAG, 6 st, Rolf Gohs (f. 1933), blandteknik, daterade 1990-93, några signerade, FA 22/1990 ”De dödsdömdas gruvor”, FA 25/1991 ”Generalernas kupp”, FA 03/1993 ”Statyettens gåta”, FA 20/1993 ”Odjuret och skönheterna”, FA 21/1993 ”Ibismysteriet 1: Ondskans paradis”, FA 24/1993 ”Ibismysteriet 4: Vid gravens rand”
Kondition: skador
Utrop:
300 kr
Såld:
10.200 kr
måndag 30 november 2009
750 kr
500 kr
800 kr
1.600 kr
1.000 kr
2.600 kr
2.500 kr
3.100 kr
2.900 kr
3.500 kr
6
5.000 kr
7
3.700 kr
7
5.000 kr
7
ledande budet*
7
5.600 kr
8
8.000 kr
8
9.000 kr